עם תום מבצע “עלות השחר”: הרמטכ״ל ביקר בבסיס תל-נוףראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, ביקר בבסיס תל-נוף, בחיל האוויר, היום (ב׳) ופתח את ביקוריו ביחידות שפעלו במבצע ״עלות השחר״.
הביקור נערך בהובלת מפקד חיל האוויר, אלוף תומר בר ובהשתתפות טייסי קרב מטייסת 106 ו-133.
אנשי חיל האוויר פעלו בעצימות לאורך ימי הלחימה – בהגנה ובהתקפה. הם תכננו וביצעו תקיפות רבות במבצע, והגנו על אזרחי מדינת ישראל מאיומים אוויריים שונים.
מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי: ״התפקיד של צה״ל הוא להגן על אזרחי המדינה ועל ריבונות המדינה.
מרגע שזיהינו את האיום שהולך ומתפתח יזמנו פעולה התקפית שהייתה אות הפתיחה למבצע שהוכן הרבה זמן מראש, והתכלית שלו הייתה לפגוע פגיעה קשה בארגון הג’יהאד האיסלאמי. זו גם הייתה התוצאה של המבצע. יש לנו עוד תכניות רבות יש לנו מבצעים רבים מהסוג הזה, גם בעזה, גם בצפון גם בזירות האחרות, ואני אומר לכם ואני אומר לכל מי שרק מקשיב לנו, אנחנו לא נאפשר לאף ארגון טרור, לא בצפון, לא במרכז, לא בדרום, לפגוע לא באזרחי המדינה ולא בריבונות מדינת ישראל. האנשים שעומדים מאחורי הפעולות האלו, בסוף זה קצין המודיעין שמספק את המטרות ואיתו עוד מש”קי מודיעין, זה החייל שנמצא בגבול עם משגר טיל או עם אמצעי השמדה אחר, וזה אתם הטייסים, הנווטים, שבסוף נועצים את הפצצה במקומות השונים. אני מלא הערכה לפעילות הזאת, למקצועיות הזאת ולרמה המאוד גבוהה שהתגלתה פה בכל המימדים לאורך כל הביצוע, ואנחנו אומרים בצורה פשוטה לכל ארגון טרור באשר הוא, ידע שאנחנו נפגע בו על כל פעולה התקפית או על כל איום״.
קרדיט: דובר צה”ל

סרטונים נוספים