מקלב: משבר הדיור זו לא רק שאלה כלכלית אלא פגיעה בנפש • צפוח”כ מקלב: משבר הדיור זו לא רק שאלה כלכלית אלא פגיעה בנפש
בדבריו בפני פורום האקלים של בית הנשיא אמר מקלב כי המצב בו זוגות צעירים מתוגררים ביחידות דיור בחניונים הינה דבר מסוכן במיוחד כאשר רואים תופעות אקלים שלא ניתן להיערך אליהם
ח”כ אורי מקלב התבקש הבוקר לשאת דברי ברכה בפני פורום האקלים בישראל של בית הנשיא. הדיון עסק במצוקת הדיור בארץ לצד משבר האקלים העולמי. ח”כ מקלב הסביר בפתח דבריו כי מצוקת הדיור היא לא רק שאלה כלכלית אלא שאלת של פגיעה בנפש ויש לפעול למציאת פתרונות מידיים תיקנים באופן מידי.
משבר הדיור הוא לא רק קושי כלכלי פתח מקלב והסביר לחברי הפורום אלא זו פגיעה ממשית בנפש ובחיים. הטיפול המחייב של משבר האקלים הוא לא איזה ערך נוסף אלו זו שאלה של חיים ממשית. ראינו בימים האחרונים מה קורה במדינות אחרות בעולם כאשר ישנו משבר אקלימי.
מקלב הסביר את מצוקת הציבור החרדי ממשבר הדיור והשפעתה על האקלים בארץ. משבר הדיור מביא איתו ‘פתרונות’ מסוכנים. אלפי זוגות בציבור החרדי מתגוררים ביחידות דיור קטנות או בחניונים של חמישה עשר מטרים כאשר אין מקום לילד שלהם לזחול בדירה בה הם מתגוררים, המציאות היא שהם נאלצים ללכת לחברים בכדי לאפשר לילד שלהם לזחול ולהתפתח.
ביחידות הללו אין חלונות ואם יש החלון היחידי זה לחניה השכנה, אנחנו רואים את זה ומסתחררים. כל תופעה של מזג אוויר קיצוני משפיע מאוד על המגורים במקומות הללו. ולכן זה לא רק קושי כלכלי אלא פגיעה ממשית בנפש. משבר האקלים מביא איתו אתגרים גדולים שלא ניתן להיערך אליהם והציבור החרדי יקח חלק בכל פעולה למען הסביבה שלנו כי הפעילות למען הסביבה הוא חלק מהציוי הלכתי שלנו בתורה.

סרטונים נוספים