מנהרת טרור סוכלה בצפון הרצועה • צפו בתיעודיםסוכלה מנהרת טרור בעלת שתי הסתעפויות של ארגון הטרור חמאס, אשר נחפרה מצפון רצועת עזה לכיוון שטח ישראל. התוואי לא חצה את המכשול הביטחוני החדש אשר בנייתו הושלמה לפני כשנה ומהווה מרכיב ביטחוני חשוב בשמירה על ההגנה בגזרה ועל כן המנהרה לא היוותה איום לישובים במרחב. התוואי אותר במסגרת המאמץ הקבוע והמתמשך לאיתור מנהרות טרור ונטרולן באוגדת עזה. צה”ל פועל באופן סמוי וגלוי מול ארגוני הטרור ברצועת עזה והוא לא יאפשר כל הפרה של הריבונות הישראלית מעל ומתחת לקרקע. צה״ל ערוך למגוון רחב של תרחישים למול רצועת עזה, בסיומו של מבצע “עלות השחר”.
מפקד אוגדת עזה היוצא, תת-אלוף נמרוד אלוני: “בשבועות האחרונים פועלים כוחות אוגדת עזה במרחב החטיבה הצפונית לסיכולה של מנהרת טרור של ארגון החמאס. מדובר במנהרה התקפית בעלת שתי הסתעפויות, אשר חצתה לשטח ישראל אך לא חצתה את מרחב המכשול הביטחוני החדש, ועל כן לא היוותה באף שלב סיכון לתושבי ישראל. מדובר בתוואי מנהור שהותקף במהלך מבצע “שומר החומות” הודות לאינדיקציות שהתקבלו במכשול החדש על הימצאותו במרחב. בתקופה האחרונה, זיהינו מאמצים לשיקום תוואי המנהור הישן, ולאחר ביצוע חקר איתרנו את המנהרה בעלת שתי ההסתעפויות.
סיכול המנהרה מצטרף לשורה ארוכה של מבצעים גלויים וחשאיים אשר הובילו לפגיעה קשה בפרוייקט מנהרות הפשיטה של חמאס ואנחנו נוסיף לרדוף אותם״.

קרדיט: דובר צה”ל

סרטונים נוספים