“בה’ נשים מבטחנו”: אבוטבול בהצעת חוק להוסיף פסוק בשטרות הכסף • צפובעקבות יוקר המחיה – אבוטבול בהצעת חוק מעניינת, להוסיף בשטרות הכסף בישראל את המשפט “בה׳ נשים מבטחנו” כמו בשטרות הדולרים בארה״ב:
״המצב הכלכלי כיום קשה ביותר את יוקר המחייה שהממשלה הזו גרמה כל אזרח ותושב בישראל מרגיש בכוסו החד פעמי ובעיקר בכיסו ומביע את כעסו כמו עליית מחירי החשמל הבוקר ב- 16%, המים, הלחם, הדלק, ומה בעצם לא.. לכן כל זמן שהנר דולק אנו משתדלים לחוקק ולפעול, הכנתי הצעת חוק שתשמש לנו בעז”ה עוגן רוחני למצב הכלכלי, אנו בוטחים בה’. בהיות שהעם היהודי אמון על האמונה הברורה והפשוטה שהכל מאת ד’ יתברך גם השפע הכלכלי: כי הוא אל זן ומפרנס לכל” וכן “פותח את ידיך ומשביע לכל חי רצון” (תהילים) ישנה חשיבות באמירת תודה ואמונה על גבי השטרות של המדינה היהודית שלנו, בפרט שעליה יש השגחה פרטית ומיוחדת מאיתו יתברך כפי שנאמר בפסוק: אֶרֶץ אֲשֶׁר ד’ אֱלֹהֶיךָ דֹּרֵשׁ אֹתָהּ תָּמִיד עֵינֵי ד’ אֱלֹהֶיךָ בָּהּ מֵרֵשִׁית הַשָּׁנָה וְעַד אַחֲרִית שָׁנָה” דברים פרק יא’ פסוק י’ב לכן ישנה חשיבות לציין את מבטחנו בד’ כפי שנוהגת המעצמה הגדולה ביותר בעולם ארה”ב שעל גבי הדולר כתוב באנגלית: In God we trust “באל נשים מבטחנו”. החלטת חוק זו תחזק את האמונה ותשמש גם כסגולה להצלחת הכלכלה הישראלית שלצערנו לא משגשגת כראוי. ואכן אנו מאמינים בני מאמינים ואין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים. אנו נמשיך נקדם ונזרז את הצעת החוק הזו לטובת הכלל והפרט״.

על הצעת החוק חתמו חברי הכנסת: משה אבוטבול, יואב בן צור, אבי מעוז, מיכאל מלכיאלי, ינון אזולאי, יוסף טייב, אוריאל בוסו, משה ארבל, יעקב טסלר, יצחק פינדרוס, מאיר פרוש, יעקב אשר, שמחה רוטמן, אורית מלכה סטרוק, אורי מקלב, גדי יברקן.

סרטונים נוספים