אלפי ילדים במעמד אדיר בבניני האומה לזכרו של הרב אורי זוהר זצ”ל • צפולראשונה בציבור הספרדי מעמד חידון השמיטה העולמי ע”י בית המדרש הספרדי להלכה
במלאות שלושים וחמש שנה לרשת בני יוסף, אמש התכנסו לראשונה אלפי ילדי רשת החינוך למעמד חידון השמיטה העולמי שנערך ע”י מכון ושבתה הארץ מבית המדרש הספרדי להלכה בבניני האומה בירושלים.
המעמד נערך לזכרו של הרב אורי זוהר זצ”ל לקראת השלושים להסתלוקותו.
במעמד הוקרן סרט מיוחד לזכרו של הרב אורי זוהר שפעל רבות למען חינוך ילדי ישראל.
שיאו של המעמד היה עת הריעו אלפי הילדים לחקלאים שהשתתפו במעמד האדיר בשירה וריקודים, וחלוקת התעודות לגיבורי הכח על מסירות נפשם בשמירת השמיטה. את התעודות קיבלו החקלאים מידיו של הגאון הרב דוד אטדגי ראש בית המדרש הספרדי להלכה והרב ירון אשכנזי ראש קו ההלכה ומפוסקי בית המדרש.
ראש בית המדרש חיזק את החקלאים ואמר: “בזמן שנלחמים נגד התורה אלו הם שומרי השמיטה הגיבורים שעושים הכל לשמור ולקיים את מצוות התורה, בדבריו ציין כי זהו רגע מרגש לראות אלפי ילדים שנבחנים לראשונה בחידון השמיטה העולמי.
כמו”כ נשא דברים יו”ר ש”ס אריה דרעי שבירך על הרגע הגדול של מעמד חידון השמיטה העולמי בציבור הספרדי, בדבריו אמר לאלפי הילדים “אתם אלו שתהיו גדולי הדור הבא, כמו”כ בישר דרעי לאלפי המששתפים על הקמת רשת מתמידים ברחבי הארץ בסיום הלימודים שתפעל ע”י בית המדרש הספרדי להלכה, התלמידים שהצטיינו במבחנים יקבלו תעודת הוקרה והיתר הוראה בהלכות שנבחנו שתעניק להם את הסמכות לענות לשאלות בהלכה בקרב ילדים בני גילם מה שינטע בהם שאיפות של תורה” אמר דרעי.
מנכ”ל הרשת הרב אבנר עמר והרב ישי יזדי הודו לכל הפועלים בדבר והתרגשו לנוכח המחזה המרגש.
כמו”כ השתתפו ראש העיר משה ליאון, הרב צביקה כהן יו”ר סיעת ש”ס ירושלים, שנשאו דברים לכבודה של תורה.
במעמד נערך חלוקת פרסים יקרי ערך לתלמידים שהצטיינו בתשובתיהם לחידון השמיטה הגדול שנערך בלווי מצגת עשירה ע”י הרב שלמה דהן והרב יוסף ניאזוף.

צילום: דוד ארזני

סרטונים נוספים